MENU
ODLICZAMY...

SONDA
Jak napisałeś próbne egzaminy?
bardzo dobrze
dobrze
mogło być lepiej...
źle

Osiągnięcia edukacyjne


 

Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2016/2017
  • Dominika Mantura i Weronika Szkutnik zajęły I miejsce w kategorii Hiszpania, w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Romańskich zorganizowanym w ZSO nr 1 w Sosnowcu.

  • Agata Stelmańska i Jakub Boksa zajęli III miejsce w kategorii Hiszpania, w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Romańskich zorganizowanym w ZSO nr 1 w Sosnowcu.

  • Agata Stelmańska i Jakub Boksa zajęli II miejsce w kategorii Francja, w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Romańskich zorganizowanym w ZSO nr 1 w Sosnowcu.

  • Tymoteusz Masarczyk z klasy IIIB zdobył II miejsce w Konkursie Wiedzy o Ameryce Północnej organizowanym przez Gimnazjum nr 14 w Sosnowcu.

  • Kalina Grochowska z klasy 2b zajęła III miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim o tematyce podróżniczej organizowany przez Technikum 4 w S-cu.

  • Dominik Rendchen z klasy 3b zajął II miejsce, a Maksymilian Zapisek z klasy 3b zdobył wyróżnienie, w międzyszkolnym konkursie (gimnazja i szkoły średnie) Czytamy "Quo vadis" H Sienkiewicza org. przez I LO im. RoŸdzieńskiego w S-cu.

  • Nicol Mączka z klasy 2b zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolny Konkurs Twórczości Własnej - Myśl Jana Pawła II inspiracją do tekstów odautorskich (proza i poezja) organizowany przez Technikum nr 5 w S-cu (dla liceum i gimnazjum).

  • Weronika Kijowska z 1b zdobyła wyróżnienie w XII Turnieju Oratorskim organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Sosnowcu oraz Zamek Sielecki pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca.

Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2015/2016
  • Dominik Rendchen zajął III miejsce w Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, organizowanym przez Gimnazjum nr 14 w Sosnowcu.

  • Tymoteusz Masarczyk zajął II miejsce w Zagłębiowskim Konkursie Wiedzy o Zdrowiu "Zdrowy styl życia czy cukrzyca?" organizowanym przez II LO im. S.Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej.

Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2014/2015
  • I MIEJSCE W KONKURSIE "SZKOŁA ZAWODOWA MOICH MARZEŃ" zajęła Patrycja Trząska uczennica klasy III c. Konkurs przeprowadziła Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach.

  • I miejsce w konkursie literackim "POLA NADZIEI" zajęła Natalia Choroszko z klasy 2a

  • II miejsce w konkursie literackim "POLA NADZIEI" zajął Andrzej Podgórski uczeń klasy 2c.

  • Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w kategorii GIMNAZJUM w konkursie plastycznym "ŻONKILOWA ZAKŁADKA" zorganizowanym przez Hospicjum Św Tomasza Ap w Sosnowcu.

  • Kinga Ptasińska, Mateusz Mielczarek i Barbara Świtała zajęli III miejsce konkursie Emiliada organizowanym przez II LO im. Emilii Plater.

  • Zespół szkolnego koła językowo - teatralnego w składzie: Kinga Ptasińska, Patrycja Trząska, Zuzanna Marzec, Gabriela Pietruszka, Jakub Parapura z klasy IIIC oraz Samuel Ceglarz z klasy IIIB, pod opieką zdobył Pierwsze Miejsce w VII Regionalnym Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych i Krótkich Form Teatralnych organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej i Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej.

  • Uczennica Kinga Ptasińska zdobyła wyróżnienie za kreację aktorską, autorski scenariusz i wyróżniające się umiejętności językowe z języka angielskiego w VII Regionalnym Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych i Krótkich Form Teatralnych organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej i Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej.

  • Uczennica Zuzanny Marzec została wyróżniona nagrodą specjalną ufundowaną przez Ogólnopolską Szkołę Językową British School za umiejętności językowe z języka angielskiego w VII Regionalnym Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych i Krótkich Form Teatralnych organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej i Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej.

Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2013/2014
  • Wojciech Wydmański z kl. III b został zwycięzcą IV Regionalny Konkurs Krasomówczy "Jan Paweł II- człowiek dobroci, mądrości, afirmacji świata i humoru", który odbył się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.

  • Kinga Ptasińska, Mateusz Szczepańczyk i Wojciech Wydmański zajęli II miejsce w Konkursie Historycznym "Sosnowiec Moje Miasto" o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej.

  • Mateusz Szczepańczyk uczeń klasy III zajął II miejsce w XIV edycji Konkursu: "Jan Kiepura - Sosnowiecki Bard" zorganizowanym przez Energetyczne Centrum Kultury w Sosnowcu.

  • Mateusz Szczepańczyk" zajął II miejsce w konkursie "Od Oleandrów do wolności" organizowanym przez Muzeum w Sosnowcu pod patronatem Prezydenta Sosnowca.

  • Mateusz Szczepańczyk z klasy III a i Tomasz Płatek z klasy II c zajęli II miejsce w konkursie historycznym "W walce o Niepodległą 1794 - 1914", przygotowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka i Muzeum w Sosnowcu.

  • Zespół z klasy I a w składzie: Wiktoria Janowska, Aleksandra Kamińska, Damian Stamburski, Łukasz Przybylik zajął II miejsce Konkursie na scenkę lub film o tematyce ekologicznej w Miejskim Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Sosnowcu

  • Uczennica klasy II c - Kinga Ptasińska zajęła pierwsze miejsce w Konkursie na plakat Tu zaczyna się nasza Ziemia w Miejskim Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Sosnowcu

  • Uczeń klasy II c Mateusz Mielczarek zjął pierwsze miejsce w Konkursie wiedzy z zakresu ochrony środowiska w Miejskim Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Sosnowcu

  • Uczennica klasy I b, Katarzyna Bąchor zdobyła wyróżnienie w X Konkursie Recytatorskim Poezji, za recytację utworu "Ciemność". Konkurs odbył się w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Sosnowcu.

  • Uczeń klasy III b Wojciech Wydmański zajął V miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Młodzieży Gimnazjalnej w Legnicy. Wojtek otrzymał również dwie nagrody specjalne: Indywidualność Konkursu i Nagrodę od Koła Przewodników Terenowych i Sudeckich PTTK w Legnicy

  • Klaudia Smiatacz uczennica kl. I b zajęła I miejsce w konkursie fotograficznym pt.: "WAKACJE W UNII EUROPEJSKIEJ" zorganizowanym przez KLUB EUROPEJSKI PRZY ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SOSNOWCU pod patronatem: Wydziału Informacji i Promocji Miasta w Sosnowcu oraz Wyższej Szkoły Humanitas.

Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2012/2013
  • Uczniowie klas drugich - Mateusz Szczepańczyk, Wojciech Wydmański oraz klasy trzeciej Michał Plaza wzięli udział w konkursie na szczeblu miejskim "Nie zapomnimy - XX w." Konkurs dotyczył widzy z zakresu I i II wojny światowej, holokaustu Żydów. Uczniowie zdobyli III miejsce w konkursie.

  • Piotr Brzozowski uczeń klasy II b zdobył III miejsce w konkursie na szczeblu miejskim "Wielcy Polacy - pamiętajmy o nich". Konkurs dotyczył postaci Józefa Piłsudskiego w 145 rocznicę urodzin.

  • Uczeń klasy II a DAMIAN KACZMARCZYK i uczeń klasy II b WOJCIECH WYDMAŃSKI zajęli I miejsce w I REGIONALNYM KONKURSIE O UNII EUROPEJSKIEJ "UNIA EUROPEJSKA - LUBIĘ TO!" zorganizowanym przez ZSO nr 11 i Koło Naukowe Politologów Uniwersytetu Śląskiego. W II i III etapie konkursu nasi uczniowie pokonali 14 drużyn z województwa Śląskiego i tym samym zdobyli bilet do Brukseli ufundowany przez Pana Jana Olbrychta, posła do Parlamentu Europejskiego.

  • W Rejonowym Konkursie o Tytuł "Sosnowieckiego Mistrza Ortografii": Damian Kaczmarczyk, uczeń klasy II a zajął I miejsce, a Mateusz Szczepańczyk, również uczeń kl. II a zdobył III miejsce.

  • W Konkursie literacko-historycznym p.t. "WIELCY POLACY - PAMIĘTAJMY O NICH" podtytuł: "W kręgu Marszałka? czyli rzecz o Józefie Piłsudskim w 145 rocznicę urodzin":
    Kinga Ptasińska zajęła III miejsce w kategorii: Pamiętnik/Dziennik
    Piotr Brzozowski zajął III miejsce w kategorii: Praca pisemna/Biografia.

  • Uczeń klasy II a Mateusz Szczepańczyk zajął III miejsce w XIII edycji konkursu o życiu i twórczości Jana Kiepury, rodowitego sosnowiczanina. Konkurs zorganizowany został przez Urząd Miejski w Sosnowcu, Miejski Klub im. Jana Kiepury oraz Fundację im. Jana Kiepury z okazji 111 rocznicy urodzin Chłopaka z Sosnowca.

  • Krzysztof Żebrowski, uczeń kl. III a został tegorocznym finalistą Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

  • Damian Kaczmarczyk, uczeń kl. II a został tegorocznym laureatem Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

  • uczennica III c Agnieszka Kucia zajęła III miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Słopiewnie" w Zespole Szkół Technicznych w Sosnowcu.

Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2011/2012
  • 22 czerwca 2012 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu "Giełda zawodów. Moja droga do wymarzonego zawodu" zorganizowanego przez ZSO nr 14 w Sosnowcu. II miejsce zdobyła Roksana Kalinowska z klasy III b, III miejsce Paulina Jałowiecka z klasy III b, a wyróżnienie Piotr Trząski z klasy III c.

  • 30 maja 2012r. w ZSAB odbył się konkurs drużynowy "MIĘDZYGIMNAZJALNE ROZGRYWKI BUDOWLANE - GIMNAZJALISTO, ZOSTAŃ ARCHITEKTEM SWOJEJ KARIERY". III miejsce w tym konkursie zajęła drużyna w składzie: Karolina Bartos, Aleksandra Ptak, Tomasz Daraż.

  • 17 maja uczennice klasy III c brały udział w międzyszkolnym konkursie pt. "Bolesław Prus i jego epoka" organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu. Aleksandra Ptak zajęła I miejsce, Paulina Oleksy - III miejsce.

  • Mateusz Malarczyk zajął II miejsce w Miejskim Konkursie Wiedzy Historycznej "Sosnowiec - 110 lat historii miasta"

  • 16 maja 2012r. w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury odbył się konkurs w 110 rocznicę urodzin tenora. Tematem konkursu było życie i twórczość Jana Kiepury. Nasza uczennica Małgosia Kozieł zajęła I miejsce.

  • W dniu 10 maja 2012 r. duet wokalny w składzie: Marta Frelik i Klaudia Kokoszka zajął III miejsce w II Festiwalu Twórczości Religijnej Szkół im. Jana Pawła II" w Sułoszowej.

  • Drużyna Klubu Europejskiego "EUROPEK" w składzie: Natalia Kociełko, Małgorzata Kozieł, Agata Molęda (uczennice kl. III c) i Mateusz Malarczyk z III b zajęli I miejsce w międzygimnazjalnej IX edycji Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej i Danii "Rendez-vous z Europą".

  • Magda Rams, uczennica III d odniosła sukces w konkursie plastycznym na projekt okładki przewodnika turystycznego "Polska odkrywa Danię na nowo", zajmując II miejsce.

  • Uczeń klasy III b

    Mateusz Malarczyk

    został lautreatem Wojewódzkiego konkursu Przedmiotowego z Matematyki


  • Uczniowie:
    • Mateusz Malarczyk z III b
    • Krzysztof Żebrowski z II a

    zostali finalistami IV Ogólnopolskiego Drużynowego Konkursu Matematycznego organizowanego przez "Szkołę otwartego myślenia"


  • Uczeń klasy III b, Mateusz Malarczyk otrzymał dwa wyróżnienia w konkursach polonistycznych: w Ogólnopolskim Konkursie "Z poprawną polszczyzną na co dzień" i Ogólnopolskim Konkursie "Z ortografią na co dzień"

  • 20 lutego 2012 roku został zorganizowany konkurs ortograficzny o tytuł "Gimnazjalny Mistrz Ortografii". Uczestniczyło w nim 31 uczniów z wszystkich klas. Oto wyniki:

    • I miejsce - Iga Kamińska z III c
    • II miejsce - Artur Kostur z II a
    • III miejsce - Marcin Nowak z III a

  • Uczniowiwie Roksana Kalinowska i Mateusz Malarczyk z klasy III b oraz Bartosz Kowal z III a zakwalifikowali sie do drugiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień".

  • Weronika Paszczela, uczennica klasy III a i Mateusz Malarczyk z klasy III b zakwalifikowali się do drugiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Z ortografią na co dzień".



Rok szkolny 2008/2009

Rok szkolny 2007/2008

Rok szkolny 2006/2007

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


LOSOWE ZDJĘCIE

KALENDARZ
AKTUALNY CZAS

szablony stron