Data wydrukowania wyciągu z banku

Prowizje bankowe i opłaty poniesione na rzecz banku za korzystanie z usług baku to koszt uzyskiwania przychodu, który powinien być ujmowany w trzynastej kolumnie w księdze przychodów i rozchodów. Jest to koszt inny niż bezpośrednio związany z prowadzeniem działalność gospodarczej. Jeśli drukujemy sobie samodzielnie wyciągi z konta bankowe dla studentów, musimy pamiętać, że data poniesienia kosztu to data, kiedy wydrukowaliśmy sobie wyciąg,a a nie data, kiedy wyciąg został wystawiony przez bank. Ma to dość duże znaczenie jeśli rozliczamy się jako spółka przez pełną księgowość. Inaczej mówiąc, data wydruku jest datą, kiedy został wystawiony dokument poświadczający poniesienie przez nas kosztów, dlatego liczy się wydruk, a nie rzeczywista data ściągnięcia z naszego konta bankowe dla studentów prowizji dla banku. Jest tak dlatego, że dniem poniesienia kosztów związanych z uzyskiwaniem przychodów są daty kiedy faktury zostały wystawione, a nie kiedy faktycznie zapłaciliśmy za towar. Wyjątkiem tuta jest przełom roku, kiedy prowizję nalicza się do tego okresu, którego faktycznie ona dotyczy.