Wynajem akademika

Jeśli jesteś studentem i nie masz mieszkania, możesz skorzystać z możliwości wynajmowania sobie miejsca w akademiku podczas wakacji winnym mieście. Jest to jeden z powodów, dla których studenci biorą urlopy dziekańskie na piątym roku i przedłużają sobie okres studiów – wynajmowanie mieszkania oraz poruszanie się po mieście komunikacją miejską wychodzi po prostu taniej. Miejsca w akademikach są szczególnie atrakcyjne jeśli chodzi o większe i droższe miasta, takie jak Warszawa albo Wrocław. W takich miastach miejsce dla jednej osoby w oddzielnym pokoju może kosztować miesięcznie młodą osobę nawet osiemset lub dziewięćset złotych i nie są to wcale luksusy. Miejsce w pokoju w akademiku natomiast kosztuje około trzysta złotych do czterystu pięćdziesięciu jeśli mowa o bardziej komfortowych warunkach, dlatego jest to opcja zdecydowanie tańsza niż tradycyjne mieszkanie na wynajem dla studenta. Należy jednak postarać się odpowiednio wcześniej o miejsce w takim akademiku, bo chętnych jest zawsze sporo.