Makijaż permanentny – wskazania po zabiegu


Po każdym zabiegu musi nastąpić okres rekonwalescencji, w trakcie którego organizm i ciało będą miały szansę się zregenerować i powrócić do normalnego stanu. Nawet makijaż permanentny wymaga od pacjenta przestrzegania pewnych zaleceń. Nie należy ich pod żadnym pozorem bagatelizować.

Tuż po wykonaniu zabiegu kosmetyczka bądź kosmetolog musi nałożyć na skórę pacjenta specjalistyczny środek kompresujący. To on ma za zadanie zrelaksować i uspokoić skórę oraz przyspieszyć proces regeneracji. Efekty makijażu permanentnego zazwyczaj nie są jednak idealne już po jednym zabiegu. Kurację należy powtórzyć i zaleca się to zrobić po dwóch tygodniach od pierwszego zabiegu. Dodatkowa korekta pozwoli na uzupełnienie wszelkich niedociągnięć i sprawi, że wykonany makijaż rzeczywiście okaże się trwały i perfekcyjny. A na tym zależy każdej klientce.

Pomalowane permanentnie brwi i oczy utrzymają się w dobrym stanie przez ok. kilka miesięcy, więc aby przedłużyć nieco uzyskany efekt, zabieg koloryzacji zaleca się powtarzać przynajmniej raz do roku. To pozwoli na osiągnięcie najlepszych rezultatów.

Warto odwiedzić: makijaż permanentny Poznań.